piątek, 01 grudnia 2023

Powstanie żłobek

Władze gminy Dąbrowa podjęły decyzje o utworzeniu żłobka w Żelaznej. Powstanie on w budynku, który aktualnie jest siedzibą gimnazjum. Już w tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel pieniądze. Jednak ze względu na wysokie koszty inwestycji gmina starała się o dodatkowe wsparcie finansowe. Samorząd otrzymał to dofinasowanie na początku lutego. Żłobek ma kosztować w sumie 750 tysięcy złotych. W tej kwocie 600 tysięcy to środki uzyskane z programu „MALUCH +” Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pozostałe 150 tysięcy zostało zagwarantowane przez gminę.

Budynek będzie przygotowany dla 30 dzieci. Po wygaśnięciu gimnazjum władze Dąbrowy planują także utworzenie wielowydziałowego przedszkola.

Data publikacji: 14-02-2018 08:54

warto zobaczyć

się działo...

Loader
×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki