piątek, 01 grudnia 2023

Śpiewają od 15 lat

Schola Cantare Cordis uroczyście obchodziła jubileusz piętnastolecia działalności śpiewaczej. Grupa działa przy parafii w Domecku. Została założona w 2002 roku z inicjatywy księdza Wilhelma Skorupy. Powstała, aby wzbogacić liturgię świąt wielkanocnych. I udało się jej przetrwać przez kilkanaście lat. O jej popularności świadczy fakt, że członkami scholii były także osoby z innych parafii.
Do tej pory Cantare Cordis miała dwóch prowadzących. Pierwszym był Piotr Waliczek. Następnie przejęła ją pani Teresa Ramola. Scholą dyryguje od ponad 13 lat. Szacuje się, że przez 15 lat w śpiewało w niej ponad 60 osób. Aktualnie tworzy ją 12 osób. Są to dzieci, młodzież oraz dorośli. Schola uczestniczy nie tylko w wydarzeniach parafialnych i mszach świętych. Bierze także udział w festiwalach oraz przeglądach pieśni religijnej. Wydali dwie płyty.
Uroczystości obchodów 15 – lecia rozpoczęły się od mszy świętej. Potem odbyło się wspólne muzykowanie. Oczywiście, nie zabrakło urodzinowego tortu.

Posłuchaj scholi Cantare Cordis:
https://www.facebook.com/pg/Schola-Cantare-Cordis-914260181969948/videos/?ref=page_internal

Data publikacji: 11-02-2018 11:10

warto zobaczyć

się działo...

Loader
×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki