czwartek, 30 listopada 2023

1% dla fundacji „Kto to - Zrozumieć Alzheimera”

„Kto to - Zrozumieć Alzheimera” w listopadzie zeszłego roku zdobyła status organizacji pożytku publicznego. W praktyce oznacza to, że mają prawo do otrzymywania 1% podatku dochodowego odprowadzanego przez osoby prywatne. Osoby zainteresowane dokonaniem wpłaty na ten cel mogą to zrobić już w tym roku, rozliczając się ze swoim urzędem skarbowym (KRS 0000544513).


Fundacja KTO TO – Zrozumieć Alzheimera pomaga opiekunom osób chorych na chorobę Alzheimera. Powstała w 2015 roku w Osinach. Założyło ją małżeństwo Ewa i Jerzy Duda. Na tle innych organizacji działających w tym obszarze wyróżnia ją to, że jej działalność skierowana jest do opiekunów osób chorych na chorobę Alzheimera lub demencję starczą. W Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu funkcjonuje grupa wsparcia. Odbywają się tam spotkania opiekunów oraz osób chorych na Alzheimera, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, że w trakcie ich trwania podopiecznym organizują czas wolontariuszki, czyli studentki psychologii. Fundacja zajmuje się także propagowaniem wiedzy na ten temat. W radiu Opole w audycji „Akademia Życia” odbywa się spotkanie „Radiowej grupy wsparcia opiekunów osób chorych na Alzheimera". Organizowane są bezpłatne warsztaty, konferencje oraz szkolenia.
 

Data publikacji: 15-01-2018 13:38

warto zobaczyć

się działo...

Loader
×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki