środa, 06 grudnia 2023

Parafie korzystają z grantów

Parafie coraz częściej korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania swojej działalności. Jedną z nich jest parafia w Prószkowie. W 2017 roku udało się uzyskać 140 tysięcy z grantów. Były to dwie dotacje celowe. Pierwsza z nich pochodziła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Sto tysięcy złotych zostało przeznaczonych na wymianę systemu grzewczego. Natomiast Starostwo Powiatowe w Opolu przekazało środki finansowe na wymianę okien. Była to kwota w wysokości 40 tysięcy złotych.
W październiku zeszłego roku parafia postanowiła po raz kolejny zawalczyć także o dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chodzi o uzyskanie kwoty, która umożliwi odwilgocenie, otynkowanie i odmalowanie wnętrza oraz elewacji zewnętrznej kościoła parafialnego w bieżącym roku.
Także parafia w Boguszycach podjęła w zeszłym roku starania o uzyskanie grantu. Udało się jej pozyskać ponad 253 tysiące złotych z Partnerstwa Borów Niemodlińskich. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie w zabytkowym kościele p.w. Trójcy Świętej w Boguszycach. Z tych środków zostaną sfinansowane działania o charakterze promocyjnym. Inicjatywa ta została także wsparta kwotą 50 tysięcy złotych przez radnych gminy Proszków.

Data publikacji: 15-01-2018 13:34

warto zobaczyć

się działo...

Loader
×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki