piątek, 19 kwietnia 2024

Ciepielowice - Wygrali konkurs na najlepszy projekt społeczny

Ciepielowice to niewielka miejscowość w gminie Dąbrowa. I to właśnie jej mieszkańcy wygrali konkurs na najlepszy projekt 5 – lecia „Działaj lokalnie”, zorganizowanego przez Partnerstwo Borów Niemodlińskich. Wytypowano osiem najciekawszych inicjatyw, które otrzymały granty na realizację społecznych przedsięwzięć. O wyniku głosowania zadecydowali internauci, przy czym każdy mógł oddać tylko jeden głos. Najwięcej osób wybrało ciepielowicki projekt z 2013 roku o nazwie „Gotuj z nami”. Oddano na niego 1811 głosów, w tym 1009 ważnych.

Projekt „Gotuj z nami” miał na celu integrację mieszkańców wsi, kultywowanie tradycji zdrowych i rodzinnych posiłków. Dodatkowym atutem akcji było to, że rodzice gotowali razem z dziećmi. Owa zabawa w gotowanie trwała aż sześć miesięcy.

Jak przyznają członkowie stowarzyszenia „Nasze Ciepielowice”, byli zaskoczeni samym faktem nominacji w konkursie Partnerstwa Borów Niemodlińskich. Tym bardziej zaskoczyło ich zwycięstwo, które wiązało się z otrzymaniem gratyfikacji finansowej. Była to nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych. Na najbliższym zebraniu stowarzyszenia, zostanie podjęta decyzja, na jaki cel zostaną przeznaczone te pieniądze.

Data publikacji: 15-01-2018 09:28

warto zobaczyć

się działo...

Loader
×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki